برگی‌زر: هدف ما ثبات است

مدیرعامل تیم فوتبال پدیده خراسان گفت: شناخت خوبی از رضا مهاجری دارم و به وی اطمینان می‌دهم که حتی اگر بخواهد استعفا هم بدهد نمی‌گذارم و پشتش ایستاده‌ام، هدف اصلی ما ثبات است و در برنامه‌ریزی‌های خود قطعا آن را لحاظ می کنیم.

به گزارش سایت رسمی ورزشی پدیده خراسان، هادی برگی‌زر در نشست خبری باشگاه ورزشی پدیده خراسان اظهار کرد: نکته نخست اینکه باید از مدیران پدیده تشکر کنم که به من اعتماد کردند. نقش مدیرعامل در باشگاه‌ها نقش اجرایی است و هیات‌مدیره است که وظیفه سیاست گذاری را بر عهده دارد. امیدوارم بتوانم از این سیاست‌گذاری‌ها که در حکمم نیز ذکر شده‌بود به عنوان چراغ راه استفاده کنم.

وی افزود: باید به وطن خواه آفرین گفت و از خدماتش تشکر کرد چرا که وی در روزهای سخت در کنار این تیم ماند. از این تجربه چهارساله خوبی که دارد باید بتوانیم خوب استفاده کنیم. ایجاد یک ساختار اداری مناسب و استفاده از نیروهای جوان یکی دیگر از گام های ما خواهد بود. باید فرصت را به جوانان داد و حضور نیروهای جوان مثل مجتبی سرآسیایی باعث افتخار است. باید از پتانسیل جوانی استفاده کنیم.

برگی‌زر با دفاع تمام‌قد از مهاجری گفت: رضا مهاجری خوش‌شانس است که من مدیرعامل پدیده شدم زیرا من از جنس فوتبال هستم و می‌دانم که این سرمربی کارآزموده فوتبال خراسان با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. می‌خواهیم که در بحث فنی نیز ثبات داشته‌باشیم و حالا که پستم مدیریتی است نباید اشتباهاتی را که در گذشته از مدیرانم داشتم را خودم تکرار کنم.
وی افزود: تاکنون باشگاه پدیده رقمی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد پرداختی به بازیکنان خود داشته‌است که نسبت به سایر تیم‌ها کم نبوده‌است. توقع ما از بازیکنان این است همانطور که ما برای حل مشکلات مالی تیم تلاش می‌کنیم شما هم برای فوتبال و نتایج این تیم تلاش کنید.

مدیرعامل باشگاه پدیده تصریح کرد: تغییری نخواهیم‌داشت و شاید اگر نفر کم داشته باشیم اضافه کنیم ولی در بخش اجرایی و فنی کسی از مجموعه خارج نخواهد شد. امیدوارم بتوانیم شرایطر را تغییر دهیم و نتایج خوب پدیده خیلی زود آغاز شود. با صراحت به مهاجری می گویم که با تمام توان حمایت بنده را پشت سر داری و بدان که من به کار و توان شما اعتقاد دارم. از طرف مهاجری به شما قول می دهم که پدیده در انتهای فصل جزو شش تیم بالای جدول خواهد بود.

وی در خصوص امکان استفاده پدیده از پتانسیل شهرداری خاطرنشان کرد: جدا از شهرداری خیلی از نهادها و سازمان ها هستند مثل سازمان آب، دانشگاه فردوسی و آستان قدس که امکانات خوبی دارند. باید به سمتی برویم که تعامل خوب برقرار کنیم. ما رقیب باشگاه سیاه جامگان نیستیم و به این موضوع ایمان دارم که اگر سیاه جامگان و پدیده در لیگ یک به موفقیت برسند و به لیگ برتر صعود کنند به خاطر رقابتی است که درلیگ یک داشتند و در فضای رقابتی است که پیشرفت رقم می خورد. ما به سمت ادارات و نهادها خواهیم رفت. دست دوستی به سمت آنها دراز می کنیم و خواسته های معقول و منطقی خود را با آنها درمیان خواهیم گذاشت. نکته کلیدی حکم من بحث تامین منابع مالی به شکل پایدار است. من آدم اقتصادی هستم و به دنبال این هستم تا معاونت اقتصادی باشگاه پدیده را فعال کنم. حداقل به زمان کوتاه نیاز داریم تا بخشی از امور را ساماندهی کنیم و بعد از آن بخش اقتصادی را که دغدغه ما است گزارشی بگیریم و نقطه نظرات را بگیریم. فوتبال در دنیا امری درآمدزاست و سومین چرخه اقتصادی پس از نفت و گردشگری محسوب می شود. متاسفانه در فوتبال ما با توجه به اینکه بخش اعظم آن دولتی است کار سخت می شود. باشگاه هایی مثل سپاهان، ذوب آهن و سایپا از بودجه دولتی ارتزاق می کنند.شرایط باید به سمتی برود که علیرغم کاهش هزینه ها و خرجکرد عاقلانه بتوانیم درآمدزایی کنیم. خراسان از مستعدترین استان ها در فوتبال کشور است.

وی افزود: در آژاکس هلند دوره ای را زیر نظر وسترهوف گذراندیم و در آن برهه زمانی وسترهوف از مسائلی گفت که چراغ بزرگی را در ذهن من روشن کرد. امیدوارم باشگاه زمان کافی را بدهد. باید چارچوب ها مشخص شود. بودن یا نبودن برگی زر مهم نیست بلکه این مهم است که برنامه ها اجرا شود.

برگی زر ضمن تکذیب هرگونه مذاکره با خداداد عزیزی افزود: بیش از دو سال است که خداداد را ندیده ام و هیچ رایزنی صورت نگرفته است. اگر مهاجری هم بخواهد استعفا کند من نمی گذارم و تمام قد پشت وی ایستاده ام. مهاجری و سایر ارکان باشگاه و کلا هرکسی که در باشگاه پدیده جایگاهی دارد حوزه عملکرد مشخصی برایش تعیین شده است. مهاجری مسئول فنی تیم است و در مقابل این موضوع نیز باید پاسخگو باشد. در صحبت هایم گفتم که مهاجری خوشبخت است که من مدیرش شدم زیرا من همواره زمانی که سرمربی بودم گلایه داشتم که چرا مدیری ورزشی و فوتبال فهم در باشگاهی که فعالیت می کنم حضور ندارد. قطعا در کار مهاجری دخالت نخواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *